جلوگيرى از حشره زدن حبوبات با بکار بردن ترفندهاى خانگى

جلوگیری از حشره زدن حبوبات با روش‌های ساده‌ای مانند نگهداری در محل هاى خنک و خشک بهترين روش نگهدارى حبوبات است. استفاده از نمک، فریز کردن حبوبات به مدت چند روز، استفاده از میخک و سير نیز از دیگر روش ها است.

بهترين راه براى پيشگيرى از حشره زدن برنج و حبوبات و تكثير تخم آفت هاى درون آن ها نگهدارى در محل و دماى مناسب میباشد.

 مراحل حفاظت از حبوبات

١)شما پس از  خريد حبوبات براى جلوگيرى از حشره زدن مى توانيد آن ها را داخل فريزر در دماى زير صفر درجه قرار دهيد. اگر حبوبات داراى تخم حشره باشند از بين مى روند . حتى مى توانيد حبوبات را در يك سينى ريخته و پهن كنيد و داخل فر قرار دهيد تا تمام تخم ها از بين بروند و بعد حبوبات را داخل ظروف درب دار قرار دهيد.

٢)براى جلوگيرى از حشره زدن داخل ظرف حبوبات چند عدد ميخك قرار دهيد و براى برنج مى توانيد چند خبه سير داخل آن قرار دهيد در اين روش حتى ظرف شما درب دار هم نباشد حشره وارد نمى شود.

٣)ساده ترين راه براى حشره نزدن استفاده از نمک در حجم زياد است . نمک باعث دير تر فاسد شدن حبوبات مى شود.

٤)اگر مقدار زيادى حبوبات خريدارى مى كنيد آنها را درون آبكش بشوئيد و جلوى نور آفتاب قرار دهيد .

با اين روش حبوبات سالم مى مانند و حشره نمى زنند.

انواع حبوبات

انواع حبوبات

راه هاى جلوگيرى از شپشک برنج

براى شپشك نزدن برنج در درجه  اول از خشک بودن محل نگهدارى برنج اطمينان داشته باشيد.

گونى برنج را كف زمين قرار ندهيد و بهتر است روی  قفسه های فروشگاهی  مخصوص  و یا داخل  استند فروشگاهی  قرار دهيد تا از زمين فاصله داشته باشد.

حداقل فاصله ديوار با گونى هاى برنج بايد ۵سانتیمتر باشد تا هوا در جريان باشد معمولا انبار دار ها براى جلوگيرى از شپشک زدن از مواد شوينده و جرم گير براى محيط استفاده مى كنند.

این کار خطرناک است چون گازهاى توليد شده در اين محيط بدون تهويه،  خفه كننده و سمى است و هنگام استفاده از مواد شوينده حتما بايد پنجره ها باز باشند و هوا در جريان باشد.

از قرص سير براى جلوگيرى از شپشک استفاده كنيد كه بى خطر است همچنین از سموم صنعتى يا كشاورزى در منزل استفاده نكنيد چون براى كودكان و مادران باردار خطر ناک میباشد.

استند فروشگاهی مختص حبوبات و برنج

اگر در فروشگاه خود محصولاتی از قبیل آجیل، حبوبات، خشکبار، برنج ، شکلات و … به فروش میرسانید میتوانید از قفسه و استندهای فروشگاهی آکاربو که در ابعاد مختلف وجود دارد، استفاده کنید.

قفسه و استند فروشگاهی

قفسه و استند فروشگاهی

پست های توصیه شده

یک نظر بدهید

0
انتقال به واتساپ
1
سلام
برای ارتباط با مشاور آکاربو از طریق واتساپ بر روی آیکون پایین کلیک کنید