خواص آجیل هفت مغز

آجيل و خشكبار به دليل ويتامين ها ،موادمعدنى ،املاح و …براى سلامتى بدن بسيار مفيد هستند. و آجيل ها و فوايد آن براى بزرگسالان و كودكان برابرند. و نحوه مصرف آن ها فرق دارد. بخاطر سن كم كودكان بايد در مصرف آجيل دقت داشت. كه منجر به مشكلاتى همچون حساسيت و غيره نشود. مصرف بيش از حد آن براى كودكان خطر دارد .

آجيل هفت مغز از مغزهاى :پسته ،گردو ،بادام هندى ،بادام درختى ،مغز فندق ،كشمش ،بادام زمينى و چيپس ميوه مخلوط شده. به همين دليل آجيل هفت مغز يكى از مقوى ترين آجيل ها بشمار مى آيد.

خواص آجيل هفت مغز

آجيل هفت مغز از تركيب هفت مغز مختلف تشكيل شده است. كه در بعضى از شهرها و منطقه ها تركيب آن ها متفاوت است. كه هر كدام از مغزها خواص و فوايد جداگانه اى دارند. و بيشتر آن ها خواص يكسانى دارند. در اينجا بازگو خواهيم كرد .

آجیل هفت مغز

آجیل هفت مغز

مغز پسته

مغز پسته داراى پتاسيم است. كه به بهبود سيستم قلبى و عروقى كمك مى كند. و در كنترل فشار خون نياز بسيار موثر است. و از سكته هاى قلبى و مغزى پيشگيرى مى كند و سلامتى و نشاط مى بخشد .

مغز بادام درختى

بادام سرشار از منيزيم است. و يكى از بهترين مغزها به حساب مى آيد. و منيزيم موجود در بادام براى جلوگيرى از گرفتگى عضلات و بهبود جريان خون و تغذيه سلول ها كمك كرده. و ميزان منيزيم موجود در بادام بيشتر از اسفناج و جو مى باشد .

مغز گردو

گردو داراى چربى هاى غير اشباع امگا ٣و امگا ٦است. كه به جلوگيرى از چاقى كمك مى كند. و همچنين وجود چربى در گردو و مصرف آن در بهبود بيماريهاى قلبى و عروقى و سكته پيشگيرى مى كند .

مغز بادام هندى

بادام هندى را ميتوان به عنوان يك غذاى كامل مصرف كرد. و براى سلامتى بدن بسيار مفيد است. و به تقويت دندان و لثه كمك مى كند. و فشار خون را كنترل مى كند. باعث سلامت قلب مى شود و سيستم ايمنى بدن را تقويت مى كند.

آجیل هفت مغز - بادام هندی

آجیل هفت مغز – بادام هندی

مغز فندق

فندق داراى مقدار زيادى منيزيم و پتاسيم است. كه وجود اين دو ماده در فندق براى سلامت قلب و كليه كمك مى كند. و پتاسيم موجود باعث گردش خون و تنظيم فشار خون مى شود. و به سلامت قلب كمك مى كند.

چيپس ميوه

ميوه هاى خشك داراى ارزش غذايى بالايى هستند. و به دليل خشك بودن ماندگارى آن ها بيشتر است و درصد فاسدى كمترى دارند. و داراى انواع ويتامين ،مواد معدنى و …هستند. كه بهترين گزينه بجاى چيپس و پفك براى ميان وعده مى باشند .

میوه خشک

میوه خشک

كشمش

انگو خشك را كشمش مى گويند. كه سرشار از ويتامين هاست. و داراى تركيبات فنلى و آنتى اكسيدان است. كه از پيشرفت سرطان پيشگيرى مى كند و به درمان سرطان كمك مى كند.

بادام زمينى

بادام زمينى حاوى موادمعدنى و ويتامين مى باشد. و داراى بيوتين است. كه برای زنان باردار بسيار مفيد است. نياسين موجود در بادام رمينى موجب كاهش ابتلا به بيمارى هاى قلبى مى شود. و ويتامين E موجود در بادام ضد سرطان بوده. تيامين موجود در سوخت و ساز متابوليسم بدن كمك مى كند. و بادام زمينى داراى موادمغذى مى باشد مه براى سلامت بدن كمك مى كند .

خواص آجیل هفت مغز براى كودكان

خواص آجيل براى بزرگسالان و كودكان يكى مى باشد. ولى بايد حتما در مصرف آن در كودكان دقت داشته باشيد. و بصورت پودرى مصرف شود. و از شش ماهگى تا يك سالگى آجيل بصورت آسياب شده و پودرى مصرف شود. و پودر به دست آمده را با شير مخلوط كنيد. و به كودك بدهيد و تهيه كردن حرير با اين پودر آجيل در هضم آن براى كودكان مناسب است.

قفسه آجیل و خشکبار

بهتر است برای نگهداری آجیل و خشکبار در فروشگاه ، آن ها را در قفسه مخصوص آجیل و خشکبار نگهداری کنید. تا هم ظاهر زیبایی به فروشگاهتان بدهد. و هم محصولات را به راحتی و کاملا بهداشتی بفروشید.

قفسه آجیل

قفسه آجیل

پست های توصیه شده

یک نظر بدهید

0
انتقال به واتساپ
1
سلام
برای ارتباط با مشاور آکاربو از طریق واتساپ بر روی آیکون پایین کلیک کنید