محبوبیت شکلات – استند های مکانیزه شکلات

یکی از محبوب ترین تنقلات در بین مردم، شکلات و محصولاتی که با شکلات ساخته میشود، است. غیر ممکن است شخصی را بیابید که تاکنون شکلات و یا کیک، بستی، دسر و … که با شکلات درست میشود را نخورده باشد. شکلات جزء تنقلاتی است که در همه جا وجود دارد. و انواع مختلفی مطابق با سلیقه افراد نیز یافت میشود.

چگونگی ساخت شکلات

شکلات، که مورد شناخت همگان است، محصول میوه یک درخت استوایی که تئوبارمای کاکائو یا همان دانه میباشد. به این صورت که دانه های کاکائو در ابتدا تخمیرکرده سپس خشک و بو داده میشوند. که در آخر ترکیبی از کره کاکائو و شیره شکلات بدست می آید. که یک ماده نرم و چرب است. و در محصولات زیادی مانند مواد غذایی، لوازم آرایشی و نوشیدنی های شکلاتی به کار میرود.

شکلات

شکلات

انواع شکلات

شکلات انواع گوناگونی دارد. و محدود به یک یا دو نوع نمیشود. که به معرفی برخی از انواع شکلات ها میپردازیم:

شکلات تلخ

این شکلات که با نام شکلات شیرینی پزی هم شناخته میشود. نوعی شکلات کاملا خالص است که از ترکیب دانه های کاکائو تشکیل شده است. از نظر ظاهری این شکلات با شکلات شیرین فرقی ندارد اما تلخ مزه است. بهتر است بدانیم که به جز شکلات سفید ، پایه اصلی سایر شکلات ها ، شکلات تلخ است.

شکلات تلخ و شیرین

بیشتر شکلات های تلخ و شیرین حاوی ۵۰ درصد شیره شکلات خالص هستند. که گاهی ۷۰ یا ۸۰ درصد هم افزایش می یا بد. که مقدار ۳۵ درصد هم مقدار حداقل است. طعم این شکلات نسبت به شکلات های شیرین یا نیمه شیرین تلخ تر است.

شکلات نیمه شیرین

این شکلات که معمولا رنگ آن تیره تر از شکلات شیرین است، حاوی حداقل ۳۵ درصد کاکائوی خالص میباشد.

محبوبیت شکلات - انواع شکلات

محبوبیت شکلات – انواع شکلات

شکلات شیری

لازم است در شکلات شیری حداقل ۱۰ درصد شیره شکلات، ۳٫۳۹ درصد روغن شیر و مقدار ۱۲ درصد شیر خالص باشد. که این شیر میتواند شیر فشرده یا شیرخشک باشد. این شکلات معمولا شیرین تر و روشن تر از شکلات معمولی است. برای اینکه این شکلات ذوب شود، به حرارت بیشتری احتیاج دارد.

شکلات سفید

به دلیل اینکه این نوع شکلات حاوی شیره شکلات یا هر نوع محصول کاکائویی دیگر نیست، در نتیجه طعم شکلات نمیدهد. شکلات سفید دارای حداقل ۲۰درصد کره کاکائو، ۱۴درصد شیر خالص و حداکثر ۵۵درصد شکر باشد.

انواع بسته بندی شکلات

کارخانه های شکلات سازی بسیاری در دنیا وجود دارد که معروفترین شکلات، شکلات های سوِییسی میباشد. این کارخانه ها شکلات را در بسته بندی و ابعاد مختلف ارائه میدهند. برخی از شکلات ها در بسته بندی های فانتزی هستند و برخی نیز به صورت باز و فله به فروش میرسند.

اگر قصد دارید که در فروشگاه خود از شکلات های فله که انواع خارجی یا ایرانی دارند استفاده کنید، میتوانید از استند های مکانیزه آکاربو استفاده کنید.

استند شکلات آکاربو

استند شکلات آکاربو

استند های فروشگاهی مکانیزه آکاربو طوری طراحی شده اند که در کمترین فضا، بیشترین کاربرد را داشته باشند.

استند های آکاربو باعث میشوند که شکلات درون مخازن استندها، جلوه ویژه ای بخود بگیرد و بهتر دیده شود.

این استند ها علاوه بر کاربرد فوق العاده باعث بروز رسانی فروشگاهتان نیر میشود.

پست های توصیه شده
نمایش 1 دیدگاه
ترک بک ها
  • […] شكلات يك ماده خوشمزه و پرطرفدار است. كه ماده غذايى بسيار ارزشمندى است. شكلات خواص بسيار زيادى براى سلامتى بدن دارد. و علاوه بر ارزش تغذیه بالا، به ‌عنوان یک منبع غنی انرژی نیز به حساب مى آيند. […]

یک نظر بدهید

0
انتقال به واتساپ
1
سلام
برای ارتباط با مشاور آکاربو از طریق واتساپ بر روی آیکون پایین کلیک کنید