خواص میوه خشک

توت خشک

توت حاوی مقادیر بالایی آب، فیبر، تانن و منیزیم است. توت خشك سرشار از آهن و پروتئين است. كه به كم خونى كمک مى كند. و داراى قند طبيعى مى باشد. كه بهترين جايگزين به جاى قند و شكر است. به كسانى كه از ديابت رنج مى برند، مصرف توت توصيه مى شود.

خواص انجير خشک

انجیر خشک حاوی مقادیر زیادی آهن و ویتامین C است. انجیرها منبعی خوب از فیبر ها هستند. فیبر موجود در انجیر خشک به عملکرد سالم روده و درمان يبوست كمك مى كند. انجير ادار و تعريق بدن را افزايش مى دهد. و كسانيكه كه از بيمارى كبد رنج مى برند، بهتر است در مصرف انجير احتياط كنند.

خواص انجیر خشک

خواص انجیر خشک

خواص مويز

سرشار از ویتامین‌های B، A، E، و املاحی مانند کلسیم، املاحی مانند کلسیم فسفر و پتاسیم است.
مویز دارای اسید چرب امگا ٣و ٦مى باشد. بهترین و پرخاصیت‌ترین نوع آن مویز پر گوشت کم دانه یا بی‌دانه است. كه به درمان آلزايمر ،سرطان و ديابت كمك مى كند .

خواص برگ زرد آلو

برگه زرد آلو داراى ويتامين D مى باشد. كه براى رشد استخوان و استحكام آن موثر است. و همچنين زردآلو ملین است. و برای رفع یبوست موثر است . و به هضم غذا و دستگاه گوارشى كمك مى كند .

خواص زردآلو خشک

خواص زردآلو خشک

خواص آلو

آلو از دیگر از میوه خشک هایی است که سرشار از آهن است. و به فقر آهن و كم خونى بسيار كمك مى كند.

خواص تخمه آفتابگردان

داراى آنتى اكسيدان و ويتامين اى است. كه سلامتی قلب و عروق را ارتقا می دهد. ویتامین ای به خنثی سازی رادیکال های آزاد بدن كمك مى كند. و از سكته هاى قلبى جلوگيرى مى كند .

خواص عناب

عناب به درمان كبد چرب و پاكسازى آن كمك مى كند. و داراى خواص زيادى است. و از سرطان جلوگيرى مى كند. و همچنين به رفع اضطراب و استرس هاى روزانه كمك مى كند. و باعث تنظيم فشار خون مى شود. و به درمان يبوست نيز كمك مى كند .

پست های توصیه شده

یک نظر بدهید

0
انتقال به واتساپ
1
سلام
برای ارتباط با مشاور آکاربو از طریق واتساپ بر روی آیکون پایین کلیک کنید