تاثیر مصرف کره بادام زمینی بر کاهش وزن

 

خواص بادام زمینی

بادام زمينى منبع خوبی از پروتئین، فیبر، اسیدهای چرب اشباع نشده، ویتامین ب، اسید فولیک است .كره بادام زمينى بسیار مغذی و خوشمزه است افزودن کره بادام زمینی به رژیم غذایی به کاهش وزن كمك مى كند.

کره بادام زمینی سرشار ار انواع مواد مغذی است، همچنین کالری بالايى دارد و این کالری می تواند به سرعت در حال افزایش باشد بنابراین باید به این نکته توجه کافی داشت.

٢قاشق غذاخورى =٣٢گرم كره بادام زمينى

كالرى: ١٨٨

كل چربى :١٦گرم

چربى اشباع شده:٣گرم

كربوهيدرات: ٧گرم

فيبر :٣گرم

پروتئين :٨گرم

منگنز: ٢٩٪؜

منيزيم: ١٣٪؜

فسفر: ١٠٪؜

پتاسيم :٧٪؜

ويتامين B6:٧٪؜

بيشتر كالرى  بادام زمینی از چربى هاى اشباع نشده بوجود آمده است .طبق تحقيقات نشان داده شده است جایگرین کردن چربى هاى اشباع شده در برنامه غذايى به جای  چربی های اشباع نشده سطح كلسترول خون و خطر بيمارى هاى قلبى را كاهش مى دهد.

مصرف يك وعده كره بادام زمينى تقريبا ١٠٪؜از نياز روزانه فيبر را تامين مى كند.که ممکن است موجب کاهش اشتها شود و در روند کاهش وزن موثر باشد.

 

کره بادام زمینی

                   کره بادام زمینی

نقش بادام زمینی درکاهش وزن

طبق مطالعات زنان چاقى كه در صبحانه خود ٣قاشق كره بادام زمينى استفاده مى كنند به طور قابل توجهى احساس سيرى مى كنند.

پروتئين زياد در كره بادام زمينى به كاهش اشتها كمك مى كند،زیرا مصرف پروتئين كافى احساس سير بودن را افزايش مى دهد.

مصرف مقدار كافى پروتئين براى حفظ توده عضلانى در حين كاهش وزن بسيار اهميت دارد چون ماهيچه ها براى حفظ قدرت شما مهم هستند و در صورت از دست دادن ماهيچه متابوليسم بدن كند مى شود که در ادامه كاهش وزن بی شک با مشکل مواجه خواهید شد.

غذاهاى حاوى پروتئين مثل،كره بادام زمينى در برنامه غذايى با كالرى كم باعث كاهش بيشتر چربى نسبت به همان رژيم غذايى بدون پروتئين مى شوند.

نکته قابل توجه این است که با اينكه بادام زمينى پركالرى است ولى باعث افزايش وزن نمى شود.

تحقيقات نشان داده كه در برنامه هاى غذايى كه غنى از بازام زمينى و آجيل درختى هستند در حفظ وزن موثر تر از برنامه هاي غذائی دیگراند.

كسانيكه به طور مرتب بادام زمينى و كره بادام زمينى مصرف مى كنند نسبت به افراد ديگر كه مصرف نمى كنند BMI(شاخص توده بدنی)كمترى دارند.اگر مى خواهيد با مصرف بادام زمينى لاغر شويد بايد ميزان مصرف آن را اندازه گيرى كنيد و كالرى مصرفى را بدانيد.

به خاطر داشته باشيد كه كره بادام زمينى به تنهايى نمى تواند به كاهش وزن كمك كند،باید براى موفقيت در کاهش وزن چندين رژيم غذايى سبك را در برنامه غذائی خود قرار دهيد.

بادام زمینی

                         بادام زمینی

نکات لازم برای تهیه بادام زمینی

كره بادام زمينى اگر طبيعى باشد بسيار سالم و مقوى است ولى در بسيارى از شركت هاى تجارى مواد افزودنى مانند قند و روغن هيدروژنه به آن اضافه می شود.

در هنگام خريد كره بادام زمينى دقت كنيد كه حاوى تركيبات اضافى نباشد تنها چيزى كه مى توان به كره بادام زمينى اضافه كرد نمك است که موجب بهتر شدن طعمش می شود.

در منزل نیز می توان کره بادام زمینی را تهیه کرد که برای این کار شما به  مخلوط كن و بادام زمينى و نمك احتياج داريد.

موارد مصرف  کره بادام زمینی

شما مى توانيد در وعده صبحانه كره بادام زمينى را  همراه با مواد مغذى كم چرب روى نان تست مصرف کنید.به جاى شيرينى  از كره بادام زمينى استفاده كنيد. با ماست يا جو دوسر مخلوط  و مصرف کنید.

 

استند فروشگاهی مخصوص بادام زمینی

همانطور که اشاره شد بهتراست درمنزل کره بادام زمینی را  درست کرد، لذا باید بادام زمینی تازه و خوب را از خشکبار فروشی ها تهیه کرد.در این خصوص بهترین گزینه برای نگهداری و عرضه ی انواع آجیل اعم از بادام زمینی استندهای فروشگاهی آکاربو می باشد، زیرا به دلیل بسته بودن محفظه از ورود میکروب و گردوخاک به داخل جلوگیری به عمل می آورد و به بهداشتی ترین شکل ممکن محصول را نگهداری می کند.

پست های توصیه شده

یک نظر بدهید

0
انتقال به واتساپ
1
سلام
برای ارتباط با مشاور آکاربو از طریق واتساپ بر روی آیکون پایین کلیک کنید