تاثیر قفسه های فروشگاهی در افزایش فروش

اگر شما صاحب یک فروشگاه هستید، لازم است بدانید که نحوه چیدمان صحیح و مرتب تاثیر به سزایی در فروش محصولات فروشگاهتان دارد. زیرا هنگامی که شخصی به قصد خرید وارد فروشگاهتان میشود، اگر محصولاتتان جلوه خاصی نداشته باشد و به خوبی دیده نشود، ممکن است شخص از خرید کردن از فروشگاه شما بطور کلی منصرف شده و از آن خارج شود.

برای اینکه اجناس به خوبی دیده شود، میتوان از قفسه ها و استند های مدرن فروشگاهی مناسب برای هر محصول استفاده کرد. در این صورت مشتری ها خودشان بدون نیاز به سوال پرسیدن از فروشنده میتوانند اجناس مورد نیاز خود را پیدا کنند.

نحوه چینش قفسه ها

اگر قفسه ها فقط در یک قسمت از فروشگاه قرار گیرند ، باعث شلوغی و سردرگمی مشتری ها میشود. و مشتری نمیتواند به خوبی تصمیم به انتخاب محصول بگیرد. در نتیجه بهتر است که قفسه ها در جاهای مختلف فروشگاه قرار بگیرند.

این نکته مهم است که هر قفسه را به یک نوع کالا اختصاص دهید و از همه مارک ها و برند ها در آن قفسه قرار دهید. در این صورت انتخاب سریع تر صورت میگیرد.

قرار دادن کالا های مکمل بسیار مهم است. برای مثال اگر شخصی قصد پخت غذایی مانند ماکارونی را داشته باشد، و برای خرید مایحتاج آن به خرید آید، ممکن است برخی از لوازم را فراموش کند. اما اگر مواد مورد نیازش نزدیک به هم باشند بهتر میتواند خرید بکند.

قفسه فروشگاهی

قفسه فروشگاهی

نحوه چینش محصولات در قفسه های فروشگاهی

برخی از محصولات که برند خاصی دارند و پر فروش و شناخته شده اند، بهتر است که در معرض دید و دسترس مشتری ها قرار گرفته بشود تا مشتری با اولین نگاه به قفسه، فورا آن محصول را به سبد خرید خود اضافه کند. بهترین فضایی که در قفسه های طبقاتی میتوان برای این محصولات در نظر گرفت ، طبقات میانی است .

بهتر است محصولاتی را که کمتر شناخته شده اند و فروششان معمولی است را، در طبقات فوقانی قرار داد . زیرا با این عمل رفته رفته دیده میشوند و فروششان هم بهتر میشود.

محصولاتی که مورد علاقه کودکان و نوجوانان است ترجیحا در طبقات پایینی قرار بگیرند، مناسب تر است. زیرا بهتر در معرض توجه و دید کودکان قرار میگیرد و امکان دسترسی راحت تر است.

نکته حائز اهمیت این است که از قفسه های با دوام و محکم که کیفیت بالایی دارند برای فروشگاهتان استفاده کنید که دچار مشکل نشوید.

پست های توصیه شده
نمایش 5 دیدگاه
ترک بک ها

یک نظر بدهید

0
انتقال به واتساپ
1
سلام
برای ارتباط با مشاور آکاربو از طریق واتساپ بر روی آیکون پایین کلیک کنید